америка Archives - arena.mk

Путин објаснува што би се случило доколку Америка ја нападне Русија

Претседателот на Русија Владимир Путин изјави дека евентуалниот воен судир меѓу Русија и САД, ...

Зошто тинејџерите ги обожаваат iPhone телефоните?

Тинејџерите во Америка се зависни од iPhone телефоните… Тинејџерите ги сакаат iPhone телефоните поради ...

Детална анализа на случувањата во Сирија

Роберт Кенеди Џуниор го преплаши народот во Америка, и ја замрзна елитата… Робет Кенеди ...

Америка изврши терористички напад

Американскиот Стејт Департмент и Пентагон не успеаа да докажат дека во авио-базата која ја ...

Трамп може да започне Трета Светска војна во секој момент

Американскиот претседател Доналд Трамп му објави војна на Сирискиот лидер Башар Ал Асад. Најмалку ...

Ова се медиумите кои за Трамп се „непријатели на Американците“

Неодамна на социјалната мрежа твитер, американскиот претседател Доналд Трамп напиша дека одредени американски медиуми ...

Човекот кој во својот подрум има повеќе оружје од повеќето армии во светот

Како изгледа да си страсен колекционер на оружја, а истовремено и да имаш ранч ...

Европските земји се натпреваруваат кој ќе го „истрола“ Трамп најдобро

Има нов вирален тренд на интернет и Доналд Трамп е одговорен за тоа. Трамп ...

Американско летало е на мисија повеќе од 600 дена и никој не знае зошто

Американската војска продолжува да ја спроведува една од најтаинствените мисии во својата историја. Беспилотското ...

Денот кога Американците фрлија хидрогенски бомби врз Шпанија

Се се одигра по грешка во 1966 година. Целата приказна започнува на 17 јануари ...