автомобили Archives - arena.mk

Tag: автомобили

Новиот проект на Uber: Летечки автомобили?

Еден од проектите на Uber во иднина е летала кои ќе полетуваат и слетуваат ...

Страшна сообраќајка вечерва во Скопје

Страшна сообраќајка вечерва се случила на булеварот Партизански одреди во Скопје. Повеќе лица се ...

Лекција за сите претприемачи – вака треба да се грижите за вашите корисници

За бизнис лидерите, социјалните медиуми знаат да бидат опасна територија, но тоа не го ...

VW во април претставува електричен СУВ модел

Производствениот модел во продажба ќе пристигне дури после 2020 година. Volkswagen после аферата “diselgate” ...

Samsung ги претстави новите батерии за автомобили

Доаѓаат во 2020 година, а истите ќе обезбедат автономија од 600 километри. Електричните автомобили ...