безбедност Archives - arena.mk

Tag: безбедност

Tesla Model 3 ќе биде десет пати побезбеден од просечен автомобил

Хардверот и софтверот на Model 3 ќе овозможи големо ниво на активна безбедност, со ...

Ајфеловата кула во Париз добива оклоп! Ќе се заштитува од терористички напади

Градските власти во Парис најавија дека околу Ајфеловата кула ќе подигнат два и пол ...

Трамп започнува со изградба на големиот ѕид на границата со Мексико

Американскиот претседател Доналд Трамп му порача денеска на мексиканскиот колега Енрике Пења Нието дека ...

Ќерката на Доналд Трамп го прекрши најстрогото правило

Доколку го почитуваше старото правило, миленичката на Доналд Трамп, како и нејзиниот сопруг Џерад ...