фејсбук Archives - arena.mk

Бројот на корисници на Facebook наскоро ќе надмине 2 милијарди

Позади Facebook е кваратло во кој се заработуваше повеќе од очекуваното, а бројот на ...

Google, Facebook и Twitter на суд поради терористички масакр

Технолошките гиганти и нивните социјални мрежи се соочуваат со уште една незгодна судска тужба. ...

Facebook вработува 3000 администратори за борба против насилните видео снимки

Досега ревидирањето на пријавените објави, фотографии и видео снимки ги прегледуваа 4500 администратори кои ...

Ја затекнал својата девојка во кревет со друг, па го направил невозможното

Дастон Халовеј од Тексас дошол една вечер дома и во својот кревет покрај својата ...

Facebook расте како чудовиште кое упорно доминира

Facebook неодамна ја одржа својата F8 конференција на која претстави неколку интересни новитети. Facebook ...

Поминаа пет години: Цукерберг ја докажа својата генијалност

Цукерберг го шокираше пазарот кога даде милијарда долари за Instagram, но сега е јасно ...

Палмер Лаки го напушта Фејсбук

Дали скандалот со Хилари Клинтон е главна причина за неговото заминување? “Палмер Лаки ќе ...

Демографската анализа на Фејсбук откри вознемирувачки факти

Фејсбук одамна престана да биде само социјална мрежа, но остана помалку необјаснив феномен. Доминацијата ...

Што значат срцињата кои деновиве се појавија на Фејсбук?

Ставањето срца на социјалните мрежи, жените меѓусебно се потсетуваат на важноста за грижата за ...

Убиство пренесено во живо на фејсбук! Радиоводителот и продуцентот настрадаа…

Водителот на радиото и продуцентот на едно радио во Доминиканската Република, беа убиени за ...