Македонија Archives - arena.mk

Tag: Македонија

Регистриран втор земјотрес во Македонија

Епицентарот на земјотресот се наоѓаше во соседна Албанија… Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, ...

Русија испрати силна порака до Македонија

Русија повторно стои на чело како порано во историјата кога нашата земја и словенскиот ...

Силен земјотрес ја стресе Македонија…

Силен земјотрес ја стресе Македонија… Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во ...

Зијадин Села не потпишал никакви гаранции

Зијадин Села, лидерот на Движењето за реформи – ДПА и на „Алијанса за Албанците“, ...

Македонија и јуни, што се очекува?

Што се планира за Македонија? Угледниот руски портал Известија.ру предупредува дека по вонредните избори ...

Осум сообраќајни несреќи во текот на вчерашниот ден во Скопје

Пешак се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно осум сообраќајни незгоди ...

Али Ахмети изјави дека ја почитува унитарноста на Македонија

Али Ахмети со неговата изјава ги смири страстите во Македонија… Претседателот на ДУИ, Али ...

Воен конвој во моментов транзитира низ Македонија

Денеска се огласи и КФОР: Во однос на статии, објавени од страна на некои ...

Блокирани општини во Македонија

Што ја очекува Македонија? По 15 мај граѓаните нема да можат да склучуваат бракови, ...