Русија Archives - arena.mk

Путин објаснува што би се случило доколку Америка ја нападне Русија

Претседателот на Русија Владимир Путин изјави дека евентуалниот воен судир меѓу Русија и САД, ...

Путин нервозен, планира да ги врати долговите кон Америка

Русија планира вонредно заседание на Советот за безбедност на Обединетите нации, после нападот на ...

Русија испрати силна порака до Македонија

Русија повторно стои на чело како порано во историјата кога нашата земја и словенскиот ...

Каква порака испрати Русија до Македонија?

Македонија минатиот месец била под директен притисок од руските функционери, кои порачале таа да ...

Санкт Петербург: Најлошиот напад во Русија од 2011 година

Најмалку 10 луѓе се убиени и уште 20-тина ранети во терористичкиот напад на подземната ...

Русија со план за Македонија и Балканот

Министер на Русија за Балканот… Амбасадорот на Руската Федерација во Македонија Н.Е. Олег Шчербак ...

Терористички напад во воена база на Русија

Шест војници загинаа, а десет се повредени во терористичкиот напад на воена база во ...

Министерот за надворешни работи на Русија, предупредува на дестабилизација на Македонија

Москва се надева дека западните земји ја сфаќаат опасноста од обидите за дестабилизација на ...

Русија започна да регрутира космонаути за на Месечината

Руската вселенска агенција Роскосмос соопшти денес дека започнала со регрутирање на нови космонаути и ...

Како Москва ја собори Американската глобална хегемонија?

Постојаниот мир е се уште далеку за Сирија, но постои светла точка за оваа ...