телефон Archives - arena.mk

Зошто луѓето се почесто ги бираат безжините услуги?

Податоците од САД велат дека дури 20% од сопствениците на фиксен телефон, не прават ...

11 причини зошто својот iPhone треба да го замените со новиот BlackBerry KEYone

Да, на пазарот има и подобри паметни телефони, како што е на пример новиот ...

Nokia 3310 се враќа на пазарот

Претставен во 2000-та година, телефонот-легенда се враќа на пазарот. Nokia се реши да го ...

Huawei продаде 30% повеќе телефони, а заработи помалку

Кинеската компанија во 2016-та година забележа огромен пораст, но заработи помалку од 2015-та година. ...

Новата реклама на Apple за iPhone 7 ни покажува колку е добра камерата навечер

Маркетинг тимот на Apple уште еднаш ни покажува дека одлично си ја вршат работата. ...

Топ 5 телефони за правење селфи (Видео)

Дознајте кои се најдобрите 5 телефони за правење селфи фотографии. SuperSaf кој има свој ...

Овој телефон го победи Ајфонот

Смартфонот на Apple поразен од телефон за кој веројатно немате ни слушнато. Според истражувањата на ...

Зошто го мразите сопствениот глас кога ќе го слушнете на снимка?

Она што го слушаме се разликува од она што другите го слушаат. Доколку некогаш ...

Иднината пристигна – овој телефон има сензор кој покажува колку калории и масти има храната што ја скенирате

Добредојдовте во иднината. Место каде што вашиот смартфон е ваш личен нутриционист. Компанијата Changhong ...

Објавени слики од новиот LG G6

Конечно да го видиме и новиот смартфон на LG кој треба да биде претставен ...