терористички Archives - arena.mk

Tag: терористички

Google, Facebook и Twitter на суд поради терористички масакр

Технолошките гиганти и нивните социјални мрежи се соочуваат со уште една незгодна судска тужба. ...

Терористички напад во воена база на Русија

Шест војници загинаа, а десет се повредени во терористичкиот напад на воена база во ...

ИСИС го изведе најкрвавиот терористички напад досега

Повеќе од 30 луѓе се убиени во терористички напад во болница во Кабул, а ...