Владимир Путин Archives - arena.mk

Tag: Владимир Путин

Владимир Путин заинтересиран за ново економско оружје

Русија би можела со класична валута, да добие и виртуелна и тоа во облик ...

Средба Ѓорѓе Иванов и Владимир Путин

Од 22 до 24 мај претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ќе биде во ...

Објавени детали од разговорот помеѓу Доналд Трамп и Владимир Путин

За што разговараа најмоќните луѓе на светот денес? Претседателите на Русија и САД, Владимир ...

Путин ги добил извештаите од терористичкиот напад во Русија

Рускиот претседател Владимир Путин соопшти дека ги добил извештаите на специјалните служби за експлозијата ...

Владимир Путин доаѓа во Македонија

Претседателот на Русија, Владимир Владимирович Путин повод кризата во Македонија и изразување на поддршка ...

Путин: НАТО сака да не вовлече во војна!

Рускиот лидер Владимир Путин изјави дека последните неколку години глобалната сигурност не напредувала туку ...

После јавното извинување, телефонски разговор помеѓу Путин и Ердоган

Претседателите на Турција и Русија, Реџеп Тајип Ердоган и Владимир Путин, се договорија да ...

Доналд Трамп во одбрана на Владимир Путин

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека го почитува претседателот на Русија Владимир Путин, ...

Можен состанок на Путин и Трамп пред самитот на Г-20 во јули

Кремљ во понеделникот објави дека е премногу рано да се зборува за било каков ...