Терористички напад ја потресе Италија

Терористички напад ја потресе Италија

Експлозија се случи пред амбасадата на Италија во Триполи.

По експлозијата избувнал пожар, соопштуваат локалните медиуми. Според прелиминарните податоци, терористите кренале во воздух автомобил-бомба.

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Мајката на Тамара го осуди нападот врз Никола Тодоров

  Мајката на Тамара, Жаклина Димовска потврди дека лицето кое пукало во екс-министерот Никола Тодоров ...

  Што се ја очекува Македонија?

  За да се дограби до власт, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, е подготвен да ...