Цепелинот на Russell Westbrook и Kevin Durant (Видео)

Цепелинот на Russell Westbrook и Kevin Durant (Видео)

Поранешните соиграчи кои по заминувањето на Durant во Golden State си немаа кажано ниту збор, вчера се поврзаа на теренот.

Како во старите добри времиња, во првата четвртина Kevin Durant го пронајде Russell Westrbook за можеби најинтересниот момент од целиот All-Star натпревар.

Во победата на западната екипа со резултат од 192-182, Westbrook го заврши натпреварот со 41 поен, додека Durant забележа triple-double со 21 поен, 10 скока и 10 асистенции.

Погледнете го цепелинот на видеото во продолжение.

loading...

Ознаки:

Можеби ви се допаѓа и

Сузи Кортез повторно сака да биде заштитно лице на Светското првенство

Бразилската манекенка, старлета и поранешен Мис БумБум, важи за голем фан на фудбалската игра, ...

Messi потпиша нов договор за Adidas

Аргентинецот уште го нема продолжено договорот со Barcelona, но го продолжи со Adidas. Leo ...

Robert Covington за победа на Philadelphia 76ers

Тимод од Philadelphia славеше против Portland Trailblazers на домашен терен со резултат од 93-92. ...