УХМР повторно најави врнежлива ноќ за Македонија

УХМР повторно најави врнежлива ноќ за Македонија

Времето  во Македонија ќе биде променливо облачно, нестабилно и посвежо, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невремe.

Попладне ќе дува умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од девет до 16 степени, а дневната од 15 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Попладне ќе дува умерен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 14 степени, а дневната до 23 степени.

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Како да не плаќате сметки за струја во Македонија?

  Кај комуналните сметки рокот за застареност е една година од денот на настанување на ...

  Нови информации за нападот врз Тодоров

  Никола Тодоров бил пресретнат на скалите пред Министерството за здравство, во моментот кога доаѓал ...

  Врие полиција во центарот на главниот град: Погледнете што се случува (галерија)

  Босанка направи застој во центарор на Сараево. Таа седна на сред улица пред зградата ...