УХМР со вонредна прогноза за вечерва

УХМР со вонредна прогноза за вечерва

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека во вечерните часови ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Во текот на ноќта и утре, особено претпладне, на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со обилен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град.Дневната температура ќе опадне за околу шест степени.

Потоа, најавува УХМР, следува период на стабилно и топло време, освен во среда, кога ќе има услови за локална нестабилност.

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Прилепчанец под сомнение дека силувал МАЛОЛЕТНИЧКА

  Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против О.И. (40) поради постоење основи на сомнение ...

  ВНИМАТЕЛНО! Повторна појава на возачи кои возат во спротивен правец на автопатот Скопје-Велес

  Рано изутринава автомобил движејќи се во спротивен правец на автопатот Скопје-Велес бил сопран од ...

  Специјалци ги апсеа напаѓачите на Зијадин Села

  По социјалните мрежи се шири фотографија како полицајци со вперен пиштол апсат еден од ...