Ваков нокаут досега не сте виделе (видео)

Ваков нокаут досега не сте виделе (видео)

Изминатиот викенд во американскиот Канзас Сити се одржи Shamrock FC евент, а вечерта ја одбележи невиден нокаут.

Мечот помеѓу Аксел Казарес и Алан Васкез, гледачите ќе го паметат вечно. Имено, во еден момент, после жестока размена на удари, двата борце си упатија силно десно кроше што резултираше со двоен нокаут, на одушевување на сите присутни.

Сепак, двојниот нокаут не е службено забележан, бидејќи Васкез успеал да се подигне и ја зграбил победата.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Кире Лазаров ја напушти Барселона, потпиша договор со Нант

  Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров се сели во Франција. Нашиот десен бек ...

  Голманот на Чапекоенсе се присети на несреќата: Се сеќавам кога се изгасија светлата…

  По падот на авионот во кој загинаа поголем број од фудбалерите на Бразилскиот фудбалски ...

  Баерн го декласираше Арсенал, погледнете ги сите голови (Видео)

  Германската екипа со сигурна победа во првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите. Баерн ...