Велешанката Биљана Шкортова ќе глуми во Индиски филм

Велешанката Биљана Шкортова ќе глуми во Индиски филм

Се работи за игран филм во индиска продукција во кој Билјана ќе толкува еден од женските ликови и кој веќе неколку дена се снима во Македонија.

Билјана Шкортова, еден од нашите најуспешни топ-модели, во својата кариера ќе вброи уште една филмска улога.

Се работи за игран филм во индиска продукција во кој Билјана ќе толкува еден од женските ликови и кој веќе неколку дена се снима во Македонија.

По завршување на сцените во Скопје, Шкортова ќе замине во Виена, каде што е планирано да се снимаат останатите сцени. Во филмот освен шармантната и неодолива Шкортова, се појавува и еден од најпопуларните индиски глумци.

Се очекува филмот да се појави на големото платно во октомври годинава.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Како да започнете правилно да слабеете во првите 30 денови

  Се качивте на вагата и решивте дека е време да ја намалите бројката што ...

  Што ве прави несреќни?

  Што е тоа што ве прави несреќни? Овен – Мислите дека сите ви се ...

  10 знаци преку кои вашето тело ви кажува дека не сте здрави

  Човечкото тело е неверојатна направа која треба редовно да се „серивсира“ и негува. Токму ...