Во подруми во Чаир, пронајдена обилна количина на оружје

Во подруми во Чаир, пронајдена обилна количина на оружје

Вчера во 15:22 часот во ЕИК-Скопје пријавено е дека во подрумските простории од станбен објект во населбата Чаир, пронајдени биле две кофи полни со разна муниција, рачни бомби и минофрлачки гранати.

При увидот на местото на настанот, во подрумските простории, пронајдени биле 19 гранати калибар 40 мм во реденик, 12 гранати 40 мм залепени со селотејп во картонска кутија, две рачни бомби кинеско производство, еден упаљач за рачна бомба, 25 куршуми маневарска муниција калибар 7,62 мм и 10 куршуми калибар 7.62мм боева муниција.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Дали е ова најчудната сообраќајна несреќа во Скопје?

  Сообраќајна несреќа утрово се случи кај Стоковната Куќа Мост, кога автомобил буквално влета на ...

  Одбележувањето на Часот на планетата Земја во Македонија стана хит низ целиот свет!

  Глобалната организација на Часот на планетата Земја објави специјална фотографија направена на Водно во ...

  Рамуш Хардинај во посета на Зијадин Села

  Лидерот на косовското движење „Самоопределување“, Висар Имери и претседателот на Алијансата за иднина на ...