Volkswagen планира неколку нови I.D концепти

Volkswagen планира неколку нови I.D концепти

Наскоро следи електричен I.D СУВ и спортски модел.

Откако неодамна на одржаниот саем за автомобили во Детроит беше претставен атрактивниот електричен концепт I.D Buzz, Volkswagen објави дека I.D семејството на концепти наскоро ќе добие и нови членови.

I.D Buzz е изработен на Modular Electric Drive Kit платформа, на која наскоро се очекува и СУВ спортски модел.

Првиот автомобил од I.D семејството беше претставен на саемот за автомобили во Париз, а со оглед на позитивната реакција во јавноста на сите континенти, во Volkswagen сериозно размислуваат за производни верзии.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Tesla Model 3 ќе биде десет пати побезбеден од просечен автомобил

  Хардверот и софтверот на Model 3 ќе овозможи големо ниво на активна безбедност, со ...

  Новиот проект на Uber: Летечки автомобили?

  Еден од проектите на Uber во иднина е летала кои ќе полетуваат и слетуваат ...

  Нов и поголем Audi A1 пристигнува во 2018 година

  Достапна ќе биде и хибридна верзија, а најсилната верзија S1 ќе развива неверојатни 250 ...