Вооружена драма во Скопје

Вооружена драма во Скопје

Во 21 часот синоќа на улицата „Петар Манџуков“ во Скопје, во спортска обложувалница непознат маскиран сторител извршил разбојништво над вработениот.

Крадецот, како што информира денеска полицијата, со закана со пиштол од вработениот одзел 46.670 денари, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Силно невреме го зафати Куманово

  Пороен дожд проследено со силни електрични празнење и грмежи денеска околу 13 часот го ...

  Објавено видео од тренингот на терористите на УЧК (видео)

  Веќе со денови наназад Албанците повикуваат на војна во Србија, зборувајќи дека нивната земја ...

  (ВИДЕО) Погледнете како изгледало езерото во БиХ кое одненадеж го снема!

  Прекрасна убавина!   Ова остана од прекрасното езеро (ВИДЕО): http:Јабланичкото езеро ПОТОА loading...