Вооружени тигри имале вежба два дена пред настаните во Собранието?

Вооружени тигри имале вежба два дена пред настаните во Собранието?

Што се случува позади спуштените завеси?

Два дена пред крвавиот упад во Собранието, среде бел ден,15 припадници од специјалната единица Тигри имале вежба во Македонската опера и балет – тврдат извори вработени во МОБ за Телевизија 24.

До телевизиската редакција, изворот испратил и фотографија на која може да се видат неколкумина припадници на Тигрите, вооружани, како ја напуштаат хорската сала Иперијал.

Директорот на Македонската опера и балет, Игор Дурловски, ниту ја потврдил, ниту ја демантирал информацијата.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Кој ги влечи валканите конци во Македонија?

  Кој ги влечи валканите конци во Македонија? Пресретната е скандалозна Вибер комуникација помеѓу функционер ...

  Украина прогласи вонредна состојба

  Киев за своите електроцентрали и натаму купува определен тип на јаглен, што се добива ...