Со зборовите ‘‘ГОЛЕМА ХРАБРА ЖЕНО‘‘ Снеже Велков се прости од својата пријателка

Со зборовите ‘‘ГОЛЕМА ХРАБРА ЖЕНО‘‘ Снеже Велков се прости од својата пријателка

Боли Ирина,ми се укочи душава..Не е ова погледни на часовникот во сала и види, уште само 15 мин од часот и ќе помине се а ти ќе ни речеш “Наздравје вежбање“.Боли драга, не, не е како твоите 5 пати по 96, Боли Ирина бесконечно! А ми одѕвонува твојот глас АЈДЕЕ МОЖЕТЕ!!…Не можам бе Ирина не…Ти која најмногу веруваше во мене и ми велеше: Ти ќе бидеш нај супер инструктор, ти, која ми беше муза…Си го чувам ливчето кога ми напиша каде грешам, како гордо треба да се исправам пред вежбачките, како треба да викнам да ме чујат дури до пазарот! Ако сега викнам, ќе ме чуеш ли Ирина?…Ти Irina Pilates Mitevska..На сите им кажував за мојата менторка Ирина што личи на Кери Бредшо …Ти драга сега ми го направи најмачното, најгадното, најболното воспаление, кое нема да помине…Ни со магнезум, ни со вода, ни со друг тренинг, ни со масажа…не Ирина,ќе боли и утре и задутре и по месец и по година…Ќе ги вежбаш ангелите таму горе тие ќе бидат твоите згодници сега…Проклети нека се, тука ти беа твоите згодници, тука Ирина меѓу нас! И боли, проклето боли …се посилно…На крајот од секој час Иринке ти дававме аплауз..Денес мила на твојот последен час ќе аплаудираме најгласно најзвучно, да не чуеш Ирина од небото…Ке аплаудираме за да му заблагодариме на Вечниот Ментор, што ни дозволи да те имаме ТЕБЕ, да ни покажеш што е енергија, љубов, вистинска верба, мотив,да ни покажеш како се се може ако се сака, да се насмееш , да не насмееш…Ќе се поклониме пред тебе онака балетски како што не учеше гордо, надмено, а сепак понизно пред тебе ГОЛЕМА ХРАБРА ЖЕНО!

Со зборовите ‘‘ГОЛЕМА ХРАБРА ЖЕНО‘‘ Снеже Велков се прости од својата пријателка

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Македонија ја чува Европската Унија безбедна

  Секој потег од Скопје би бил потполно легален бидејќи Иванов нема обврска пред Туск, ...

  ХОРОР: Старец од Тетово двапати силувал 16 годишно девојче во тетовско

  44-годишен жител на тетовското село Џепчиште вчера во 16 часот во Полициската станица Тетово ...

  Граѓаните на Скопје вознемирени од огнометот на Прокредит

  Со огномет на површина од околу 400 квадратни метри, во непосредна близина на кејот ...