Зошто Пике, нема да биде гостин на свадбата на Меси?

Зошто Пике, нема да биде гостин на свадбата на Меси?

Лионел Меси на 24 јуни ќе се жени со неговата долгогодишна девојка со која има два сина, Антонела Рокуцо, но засега е неизвесно дали неговиот пријател и сооиграч Жерард Пике ќе може да присуствува на свадбата.

Причината е вистинска сапуница. Имено, сопургата на Пике, Шакира наводно не може да ја поднесе Антонела и веќе ја одбила поканта, извинувајќи се со изговор дека има други обврски.

Тие две „не се мирисаат“, затоа што Антонела е пријателка со поранешната девојка на Пике, Нурија Томас, со кој беше во врска пред да ја запознае Шакира, пишува „Сан“.

Иако поканата за сега службено ја одби само Шакира, некои шпански медиуми веќе пишуваат дека на свадбата сигурно нема да се појави ниту Пике.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Почнува NBA All-Star викендот, еве што ќе гледате денес

  All-Star викендот кој оваа година ќе се одржи во New Orleans започнува денес. Како ...

  Mourinho со смешна изјава за трансферите на Bayern Munich

  По победата над Leicester од 0-3, менаџерот на Manchester United беше расоположен и имаше ...

  Ваков нокаут досега не сте виделе (видео)

  Изминатиот викенд во американскиот Канзас Сити се одржи Shamrock FC евент, а вечерта ја ...