Вардар со последен тренинг на Националната Арена пред мечот со Зенит

Погледнете што се случуваше вечерва на Националната Арена.

Вардар вечерва го одржа последниот тренинг пред утрешниот натпревар против Зенит во рамките од првото коло од групната фаза од Лигата на Европа.

Извонредна вечер во Лигата на шампионите, постигнати рекорден број голови во првото полувреме

„Црвено-црните“ ги направија последните подготовки и ги воигруваа последните техничко-тактички варијанти.

Погледнете колку руски навивачи ќе пристигнат за мечот помеѓу Вардар и Зенит

На тренингот на Вардар присуствува и од нашата навивачка група „Комити“, кои дадоа поддршка на нашите играчи пред утрешниот натпревар со Зенит, и направија одлична атмосфера на последната подготовка.

Оставете коментар