Започнува четвртфиналето на Евробаскет 2017

На Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, денеска и утре на програмата се натпреварите од четвртфиналето.

Денеска:
17:45 часот Германија – Шпанија
20:30 часот Словенија – Летонија.

Утре (13 септември):
17:45 часот Грција – Русија
20:30 часот Србија – Италија.

Победниците од двата дена ќе играат меѓу себе во полуфиналето

Оставете коментар