Манчестер Сити го бомбардираше противничкиот гол на гостински терен

Манчестер Сити покажа дека летниот прелиминарен рок, навистина завршил добра работа.

Манчестер Сити оваа вечер гостуваше кај Фејенорд, каде триумфираше со резултат од 0-4.

Првиот погодок на натпреварот го постигна Стонс во 2-та минута од натпреварот со асистенција на Силва, додека Агуеро го постигна вториот гол во 10-тата минута откако ја прими топката од Кајл Валкер.

Третиот погодок го пристигна Хесус во 25-тата минута, а за сигурна победа на Манчестер Сити во 63-тата минута гаѓаше Стонс, на асистенција од Дебруин, кога го постигна својот втор гол оваа вечер, и му донесе на Манчестер Сити убедлива победа против Фејенорд од 0-4.

Оставете коментар