Погледнете го мајсторскиот гол на Алиоски, кој беше прогласен за најдобар (видео)

Македонскиот репрезентативец Алиоски се здоби со големо признание во англиската лига за месец август.

25-годишјиот Алиоски, кој игра во редовите на Лидс, на гостувањето кај Нотингем Форест постигна погодок кој беше избран за најдобар гол на месец август. Гостувањето го завршија со победа од 0-2.

Погледнете го брилијантниот гол на Давид Запакоста (видео)

За сигурната награда на Алиоски, немаше никакви дилеми, бидејќи собра 64% од вкупните гласови.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар