Погледнете го феноменалниот гол на Кристијано Роналдо вечерва (видео)

Во групната фаза од првото коло на Лигата на шампионите, Реал Мадрид постигна победа над Апоел со резултат од 3-0.

Кристијано Роналдо го отвори натпреварот во 12-тата минута, каде со асистенција на Бејл го постигна првиот погодок за водство на Реал Мадрид.

Манчестер Сити го бомбардираше противничкиот гол на гостински терен

Преку пенал во 51-та минута, Кристијано Роналдо повторно ја затресе мрежата на Апоел, додека Рамос за сигурна победа, го постигна третиот погодок за Реал Мадрид вечерва во 61-та минута од натпреварот.

Жолти картони во 52 и 53-та минута заработија Карвахал и Салаи поради прекршок, како и Ебесилио во 63-та и Фариас во 90-тата минута од натпреварот.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар