Погледнете каква казна доби Саудио Мане поради стартот врз голманот на Манчестер Сити

Што мислите вие?

Премиерлигашот Ливерпул и неговиот менаџер, Јирген Клоп во наредниот предиод нема да може да смета на услугите на одличниот Садио Мане.

Погледнете го брилијантниот гол на Давид Запакоста (видео)

Репрезентативецот на Сенегал доби директен црвен картон на средбата со Манчестер Сити во ПЛ и тоа откако го нокаутираше голманот Едерсон.

Казната за исклучувањето беше три натпревари, а истата одлука остана и по желбата на Ливерпул што значи дека брзногиот натпревар ќе ги пропушти првенствените средби со Барнли и Лестер, како и Лига Куп дуелот со „лисиците“.

Оставете коментар