Тотенхем со победа над Борусија Дортмунд на домашен терен

Тотехнем играше “домашен” натпревар на заменски стадион, каде триумфираше над Борусија Дормунд со 3-1.

Тотехем на домашен терен успеа да го надигра германскиот фудбалски великан Борусија Дортумнд.

Натпреварот го отвори Сон Хонг-Мин во 4-тата минута во полза на Тотенхем, но Јармоленко успеа да постигне погодок во 11-тата минута како израмнување за својот тим.

Славата на германците траеше кратко, откако четири минути после израмнувањето, Кејн ја затресе мрежата на Борусија Дортмунд во 15-тата минута од натпреварот.

Судбоносниот погодок го постигна Кејн во 60-тата минута од натпреварот, со што го забележа вториот погодок за оваа вечер.

Оставете коментар