Азар со шокантни вести околу неговиот трансфер: Погледнете каде ќе ја продолжи кариерата…

Азар со шокантни вести околу неговиот трансфер: Погледнете каде ќе ја продолжи кариерата…

Една од најголемите ѕвезди на Челзи, Еден Азар деновиве се најде во центарот на вниманието во светот на фудбалот како резултат на неговиот потенцијален трансфер во Реал Мадрид.

Тој сеуште го нема продолжено својот договор со „сините”, а сега странските медиуми откриваат дека тој сакал преселба во „кралскиот клуб” и дека веќе почнал да прави договор со клубот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Но покрај овие шпекулации и тврдења, Азар, ги демантираше информациите и изјави дека наскоро ќе потпише нов договор.

„Да, ќе потпишам. Но, прво тоа треба да го направи Тибо Куртоа, а потоа на ред сум јас“, изјави Азар.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар