Алваро Мората со шокантна изјава за Реал Мадрид: Убаво е да се слушне дека…

Напаѓачот на Челзи си ја отвори душата за поранешниот клуб…

Напаѓачот на Челзи, Алваро Мората призна дека е убаво што ѕвездите на Реал Мадрид тврдат дека им недостасува, откако минатото лето го напушти клубот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Мората одлучи да замине од Сантијаго Бернабе откако во поранешниот клуб не му обезбедија минутажа оваа сезона, но судејќи според се, моментално тие жалат за таа одлука.

Пред се нивниот поранешен тренер Зинедин Зидан сега може итекако да жали за Мората, иако и понатаму му верува на Карим Бензема.
“Не знам дали недостасувам во Реал Мадрид, но убаво е да се слушне такво нешто”, изјави оваа сезона шпанскиот напаѓач.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) Liverpool – Sp. Moscow
(20:45) Porto – Monaco
(20:45) Real Madrid – Bor. Dortmund
(20:45) Shakhtar – Manchester City
(20:45) Tottenham – APOEL

Оставете коментар