arena.mk

Алегри јасно порача: Секоја чест на Кејн, но јас во мојот тим имам подобар (ФОТО)

Алегри јасно порача: Секоја чест на Кејн, но јас во мојот тим имам подобар (ФОТО)

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри одржа конференција за медиумите на која зборуваше за денешниот натпревар против Тотенхем.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Алегри порача дека го почитува Тотенхем, но дека целта на неговата екипа е да се пласира во четвртфиналето од Лигата на Шампионите.
Доколку зборуваме само за утрешниот натпревар, целта е да победиме без примен гол.

“Основната цел ни е да не примиме гол. Тука го имаме Буфон, кој на сите може да ни биде пример како во својата работа мора да се трудите, вредно да работите и да напредувате, без оглед на годините”.

Секој натпревар од кнок-аут фазата претставува огромен тест и знаеме дека нема да биде лесно, изјави Алегри, кој потоа поразговара за Кејн.

“Кејн не е Тотенхем, но е најдобар играч во овој тим. Тој е навистина сјаен фудбалер, не само поради головите кои ги постигнува, туку и поради тоа што фантастично се поврзува со остатокот од екипата”, изјави Алегри па потоа порача:

“Кога би можел да бирам измеѓу Кејн и Игуаин, би го избрал Игуаин. Секоја чест за Кејн, но Игуаин е мојата деветка”. Натпреварот со Тотенхем ќе го пропуштат неколку важни играчи, првенствено Пауло Дибала.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Освен него, Алегри нема да може да смета ниту на Матуиди, Ховедес, Квадрадо и Барзаљи.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар