arena.mk

Анализа: Што не очекува на натпреварот Вардар – Розенборг?

Освојте 6.000 денари и бодрете го Вардар на последниот меч од Лигата на Европа.

Вечерва, во 21:05 часот, на арената Филип Втори во Скопје ќе се одигра натпреварот од шестото коло од Лигата на Европа помеѓу Вардар и Розенборг.

Вардар во последниве 5 натпревари има две победи, два пораза и едно реми, додека Розенборг има само една победа и едно реми, а остантите три не успеал ниту да изедначи.

Вардар на последниот натпревар од Лигата на Европа, се очекува да ги постигне првите историски три бода и да извојува победа.

Вардар за ова натпреварување од букмејкерите доби коефициент за победа @3.6, додека гостинот Розенборг @2.13.

Со оглед на тоа што Вардар досега нема освоено 3 бода на досегашните натпреварувања од Лигата на Европа, се очекува тоа да се случи токму вечерва.

Регистрирај се овде, и добиј 6.000 денари бонус за обложување на натпреварот Вардар – Розенборг.

Оставете коментар