arena.mk

Анализа: Што не очекува на натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Тотенхем?

Анализа: Што не очекува на натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Тотенхем?

Во рамките на 18-тото коло од Премиер Лигата, на стадионот Етихад (Манчестер Сити), ќе биде одигран натпреварот Манчестер Сити – Тотенхем со почеток од 18:30 часот.

Во последните пет натпревари, Манчестер Сити има четири победи и еден пораз, додека противникот Тотенхам во последните пет натпревари има три победи, еден пораз и едно реми.

Во последните пет меѓусебни дуели помеѓу Манчестер Сити и Тотенхем, Тотенхем победил во три од нив, додека Манчестер Сити само во еден меѓусебен дуел. Двата англиски гиганти, исто така имаат и едно меѓусебно реми.

Букмејкерите очекуваат навистина интересен натпревар, со оглед на тоа што се работи за два тима со навистина моќни постави.

Манчестер Сити како домаќин на наптреварот, доби коефициент за победа @1.13, додека гостинот Тотенхем има коефициент за победа @2.45.

Коефициентот за нерешен резултат на натпреварот, изнесува @1.23.

Доколку сакате да се обложите на овој натпревар, регистрирајте се на овој линк и добијте 6.000 денари бонус за обложување.

Оставете коментар