arena.mk

Андреа Пенезиќ е најдобра ракометарка во Хрватска

Андреа Пенезиќ е најдобра ракометарка во Хрватска…

Нашиот лев бек Андреа Пенезиќ е избрана на најдобра ракометарка на Хрватска за 2017 година, а ова е нејзина осма ваква титула.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Таа убедливо го освои првото место во изборот на ХРС и весникот Спортске Новости. Пенезиќ доби 75 бода од жирито, пред Стела Посавец која собра 41 бод.

Играчот на Вардар во 2017 година беше беше најдобрите стрелци во ЛШ, стигна до финалето на ЛШ, ја освои регионалната ВРХЛ лига и плус ја освои и двојната круна во Македонија.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Оставете коментар