Баерн Минхен конечно го реши своето прашање, ова ќе биде новиот тренер (ФОТО)

Баерн Минхен конечно го реши своето прашање, ова ќе биде новиот тренер…

Изгледа дека е познато кој ќе седне на клупата на германскиот гигант на крајот од сезоната.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

После промашувањето со Карло Анччелоти и звлекувањето од пензија на Јуп Хајнкес кој ќе ја заврши оваа сезона, Баерн и понатаму бара тренер за следната година.

Како прва мета фигурираше Нагелсман од Хофенхајм, но заклучено е дека ова е прерано за него и дека тој нема доволно искуство. Некои мети како Клоп или Лев се нереални, германскиот селектор е пред Реал, а Клоп има договор со Ливерпул до 2022 година.

Изгледа дека Баварците конечно се одлучиле за одговор на ова прашање, а шансата ќе му биде доделена на Томас Тухел, поранешниот тренер на Борусија Дортмунд.

Тој го наследил Клоп во Дортмунд, две години бил на клупата а е отпуштен поради несогласувањата со претседателот на Борусија Дортмунд, но и неколку играчи во тимот. Тој лошо реагирал на трансфер политиките на клубот, воглавно поради продажбата на Михтаријан и Хумелс, а иако го освоил купот на Германија, добил отказ неколку дена подоцна.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Сега тој трпеливо го чека својот ангажман, одбил неколку понуди од Премиер Лигата, а изгледа дека цели кон седнување на тронот на Баерн Минхен.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Оставете коментар