arena.mk

Баерн Минхен славеше во Леверкузен: Ваков слободен удар, ретко се гледа (ВИДЕО)

Баерн Минхен славеше во Леверкузен: Ваков слободен удар, ретко се гледа…

Баварците повторно стигнаа до нови три бода.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Голема победа во Леверкузен за фудбалерите на Баерн, Хави Мартинез и Риберти за еден час практично го решија прашањето кој ќе биде победник, иако Холанд во 70-та минута внесе мала неизвесност.

Сепак, Родригез во 89-та минута, маестрално изведе слободен удар и го постави конечниот резултат.

Баерн сега има 14 бода повеќе од второпласнираниот Шалке. Секако, со меч помалку.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар