arena.mk

Барса го добија Кутињо, но Реал тргнува во потрага по…

Барса го добија Кутињо, но Реал тргнува по најголемата ѕвезда од Премиер лигата…

Откако Барселона се најде во центарот на вниманието со трансферот на Кутињо за неверојатни 160 милиони евра, најголемиот ривал на клубот од „Камп Ноу” веднаш се пушти во потрага по голема ѕвезда.

Реал Мадрид го покираше најдобриот фудбалер на Ливерпул, а воедно и еден од најдобрите во Премиер лигата оваа сезона, а станува збор за Мохамед Салах.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Информациите произлегоа ова утро од страна на странските медиуми, кои пренесуваат дека трансферот нема да се случи во зимскиот преоден рок, туку следното лето.

Но покрај детерминираноста на Реал Мадрид, „Црвените“ нема така лесно да се откажат од Салах, а сигурно нема да ја дадат својата ѕвезда за сума пониска од 100 милиони евра.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Оставете коментар