Барса го надополни минусот и продолжи во Кралскиот куп! Но овој меч ќе се памети по нешто друго! (ВИДЕО)

Барса го надополни минусот и продолжи во Кралскиот куп! Но овој меч ќе се памети по нешто друго! (ВИДЕО)

Во вториот меч од четвртфиналето во Кралскиот клуб помеѓе екипите на БАрселона и Еспањол, екипата на Ернесто Валверде успеа да ја надополни разликата од првиот меч и да слави со 2:0, па со вкупен резултат 2:1 се пласираше во полуфиналето на ова натпреварување.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Со оваа победа Барселона се приклучи на веќе познатите полуфиналисти Леганес, Валенсија и Севиља.

Не им требаше многу на Барселона да стигнат до 2 гола предност на домашен терен.

После само 9 минути игра видовме одлична акција на Барселона, Видал одлично делуваше по десната страна, центрираше во срцето на шеснаесетерецот, а таму Луси Суарез беше неприкосновен, постигна гол за изедначување на вкупниот резултат.

Само 16 минути покасно Барселона веќе водеше со 2:0. Мораме да споменеме дека Лионел Меси имаше среќа во оваа ситуација, прво да дојде до топката откако веќе ја изгуби, а потоа и неговиот удар да докачи еден од противничките фудбалери, па промената на правецот на топката го превари голманот на Еспањол и заврши во мрежа.

Ги држеше Барса сите конци во цвои раце, не им дозволи Еспањол да створат некоја опасна акција со која би го смениле резултат, па така остана 2:0 до самиот крај.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Да успееше Еспањол да постигне само еден гол до крајот, би продолжиле пнатаму, но та среќа со Барселона ја немаа.

Да потенцираме дека на овој меч играше и Филипе Кутињо за прв пат во екипата на Барселона, веруваме дека многуми овој меч ќе го памтат токму баш по ова.

Кутињо играше фантастично, ги импресионираше сите и одма се виде дека ќе биде фантастично појачување на Барселона.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Оставете коментар