Барселона во тага! Меси размени емотивна видео порака со Нејмар! (ВИДЕО)

Барселона во тага! Меси размени емотивна видео порака со Нејмар! (ВИДЕО)

Ѕвездата на Барселона Лионел Меси во пресрет на Божиќните и новогодишните  празници испрати видео порака кон својот бивш колега  Нејмар во која му испрати неколку пораки за идната 2018та година. Воедно и да му напомене дека сеуште недостига во редовите на екипата.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден повеќе од 230.000 евра.

„Па Неј…Мислам дека си кажавме сè што имавме кога си заминуваше. Вистината е дека тука многу ни недостигаш. Би сакале и понатаму секое утро да уживаме во ‘матеса’ (топол јужноамерикански напиток – н.з.) заедно со Луис Суарез. Ни недостигаат и многу други работи. Како и секогаш ти посакувам се најдобо, каде и да си и сигурен сум дека повторно ќе ни се вкрстат патиштата. Чувај се“рече Меси.

На таквата порака Нејмар му одговори на својот бивш соиграч.

„Фала ти брат. За мене си идол и голем пријател. Те гушкам“, објавил Бразилецот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден повеќе од 230.000 евра.

Погледнете го видеото:

Оставете коментар