Барселона има пеколен план: Погледнете што подготвуваат Кутињо и Меси (ФОТО)

Барселона има пеколен план: Погледнете што подготвуваат Кутињо и Меси…

Вистинска мамка, Барселона подготвува спетакл, Меси е неверојатно мотивиран.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Барселона во натпреварот од четвртфиналето на Кралскиот Куп ја лови предноста на Еспањол од првиот натпревар.

Реал синоќа доживеа дебакл во Кралскиот Куп, а Барселона вечерва ќе се обиде да ја избегне судбината на Кралевите.

Во каталонското дерби Барселона на Камп Ноу го дочекува градскиот ривал Еспањол, кој во првиот натпревар ја изненади Барселона победувајќи ја со 1:0.

Тоа беше првиот поразн а Барселона во сезоната и првата победа на Еспањол во градското дерби во последниве 29 средби.

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде го направи стартниот состав на Барселона, а на него се појавија новите ѕвезди, Филипе Кутињо и Џери Мина.

Навивачите на Барселона ќе имаат шанса да се опростотат од Маскерано кој заминува во Кина, а веројатно ќе можеме да видиме и огромен број навивачи пристигнати за да го проследат дебито на Кутињо.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Се очекува Бразилецот да влезе во второто полувреме и така на радост на навивачите да дебитира во дресот на Барселона, и тоа баш против клубот во кој некогаш играл.

Санчез Флорез не сака да потврди дали на вратите на Еспањол ќе стои Диего Лопез или Пау Лопез, кои често се менуваат.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Оставете коментар