Барселона откри шокантни детали за Лионел Меси: Пред само неколку месеци, тој добил…

Барселона откри шокантни детали за Лионел Меси: Пред само неколку месеци, тој добил…

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси одолеал на понудата од сопственикот на Манчестер Сити која изнесувала бонус од 100 милиони евра при трансферот и годишна плата од 50 милиони евра, објавија шпанските медиуми.

Вакво нешто ретко се гледа: Го прати по бурек, а овој се врати со бурек и јогуртче (ВИДЕО)

Меси за помала годишна плата (40 милиони евра) одлучил да остане во Барселона и да го потпише новиот договор.

Шеикот во чија сопственост е Манчестер Сити се надеваше дека на крајот од сезоната Аргентинецот како слободен играч ќе се пресели на „Етихад“, но по неколку месечно одолговлекување, Меси се сложил да стави потпис на нов договор со Каталонците.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) AS Roma – Qarabag
(20:45) Barcelona – Sporting
(20:45) Bayern – PSG
(20:45) Benfica – Basel
(20:45) Celtic – Anderlecht
(20:45) Chelsea – Atl. Madrid
(20:45) Manchester Utd – CSKA Moscow
(20:45) Olympiakos – Juventus

Оставете коментар