Барселона распали! За пола час го реши противникот! (ВИДЕО)

Барселона распали! За пола час го реши противникот! (ВИДЕО)

Првата утакмица помеѓу Селта и Барселона заврши со резултат 1:1, а втората утакмица се реши по само пола час игра.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Барселона славеше влез во четвртфиналето на Купот на кралевите со резултат од 5:0.

Првиот гол падна во 13-та минута од мечот, со гол на Меси, вториот за 3 минути подоцна исто така од Меси.

Во 28-та минута после феноменалниот потег на Меси со асистенција до Алба кој немаше тешка задача да постигне погодок за 3:0.

Веќе се беше решено 3 минути после овој гол каде екипта на Селта направи фатална грешка во одбраната, со што Суарез не можеше да не ја искористи оваа прилика и да постигне гол за 4:0.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

До крајот на утакмицата Барселона го намали темпото на игра но повторно поради грешка во одбраната на Селта настана промена на резултатот. После изведениот корнер, Ракитич беше оставен пополно сам, никој околу него не го чуваше а тој само рутински ја смести топката позади мрежа за конечен резултат од 5:0.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар