Барселона ја наполни мрежата на Селта: Погледнете ги сите голови на Каталонците (ВИДЕО)

Барселона ја наполни мрежата на Селта: Погледнете ги сите голови на Каталонците…

Барселона во трет обид успеа да се справи со Селта, а по двете нерешени средби во кус рок, вечерва Каталонците славеа со 5:0 и со вкупен резултат од 6:1 се пласираа во четвртфиналето во Копа Дел Реј.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Лионел Меси и Жорди Алба диктираа темпо во првото полувреме и си поигруваа со гостите од Виго. Меси постигна два гола и имаше една асистенција, а Алба со две прецизни додавања и гол го декласираа ривалот.

Луис Суарез во 31. минута докрај ги нокаутира гостите, а Барса веќе водеше со 4:0 по нешто повеќе од половина час. Во финишот на мечот Ракитиќ со гол стави печат на победата од 5:0.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете ги сите голови на натпреварот, во видеото во продолжение:

Оставете коментар