Без влакна на јазикот: Манчестер Јунајтед има само еден фудбалер од светска класа

Без влакна на јазикот: Манчестер Јунајтед има само еден фудбалер од светска класа…

Некогашниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Гери Невил, кој денес работи како стручен коментатор на Скај Спортс, повторно се најде во центарот на вниманието после последната изјава во која го спомена актуелниот играч на Црвените Ѓаволи.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Според зборовите на Невил, Манчестер Јунајтед моментално има само еден фудбалер за кој може да се каже дека е вистинска светска класа.
Како што тврди стручниот коментатор на Скај Спортс, Гери Невил, светска класа во Манчестер Јунајтед не се ниту Алексис Санчез, ниту Пол Погба, туку некој сосема друг, но во последно време апсолутно заслужено.

“Моментално Де Геа е единствениот фудбалер од светска класа во Манчестер Јунајтед. Зборувам моментално, бидејќи може да се каже дека и Санчез е таков, но не во овој момент. Кога во Манчестер Јунајтед би се вратил на нивото на кое беше во последниве пет, шест години, може да се зборува дека тој е светска класа”, изјави Невил, па додаде:

“Но за мене, Де Геа по тоа прашање е надвор од конкуренцијата, бидејќи е единствениот кој е константно на највисоко ниво”, јасно и без влакна на јазикот зборуваше Гери Невил за играчкиот кадар на Манчестер Јунајтед.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Гери Невил го спомена и Антонио Валенсија кој го пофали за квалитетните натпревари во последниве три сезони, а интересно е што Пол Погба воопшто не го спомена. Мора да се каже дека Невил е навистина храбар штом изјави вакво нешто, а интересно е да се слушне и коментарот на Мурињо.

Какви се вашите коментари и што мислите вие за изјавата на Гери Невил?

Оставете коментар