Богдан со шокантен коментар го посрамоти Антиќ на Твитер: Да ја немаше финтата, ќе работеше како…

Богдан со шокантен коментар го посрамоти Антиќ на Твитер: Да ја немаше финтата, ќе работеше како…

Богдан Богдановиќ, новата ѕвезда на Сакраменто Кингс, и покрај клупските обврски има време да ги следи натпреварите кои во АБА-лигата ги игра неговиот пријател Перо Антиќ.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 240.000 евра.

На утринскиот тренинг по натпреварот со Сан Антонио Спарс, кој Богдановиќ го заврши со 15 поени, српскиот репрезентативец на индивидуален шутерски тренинг погодил 400 тројки од 487 обиди.

Серијата на Богдановиќ на „Твитер“ ја објави неговиот менаџер Александар Рашковиќ.

Неколку часа подоцна Богдановиќ го следел дуелот во АБА-лигата помеѓу Мега Бемакс и Црвена звезда и да го искоментира твитот на Антиќ.

За потегот кој АБА-лигата го прогласи за најдобар во 13.коло, Македонецот на „Твитер“ напишал: „Повторно работи фината при шутот“.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 240.000 евра.

На ова Богдановиќ му одговорил.

„Ако ја немаше финта при шутот, ќе беше добар како обезбедување“.

Оставете коментар