Борко Ристовски со својата изјава ги разочара македонските навивачи: Погледнете што изјави тој

Борко Ристовски со својата изјава ги разочара македонските навивачи: Погледнете што изјави тој…

“Имавме огромна историска шанса да играме за полуфинале. Но ја пропуштивме. Самите сме си виновни, но таков е спортот… Животот тече понатака, тоа е тоа”- констатира разочарано нашиот прв голман.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Борко Ристовски бранеше навистина добро во дуелот со Чесите. Но тие негови одбрани на крајот се покажаа како недоволни за конечен успех, и одржување на шансите за пласман во полуфиналето.

И тој се беше доста самокритичен, свесен што пропуштивме на овој натпревар.

„Не знам што се случи, искрено… Не издржавме на физички план, натпревар со едно вакво силно темпо.

Мислам да издржевме само уште десет минути ќе победевме. На крај, кога се ќе се сумира мора да кажеме дека заслужено победија Чесите затоа што на крајот знаеја каде да нападнат.

Нападнаа точно на нашите најмлади ракометари кои не го издржаа притисокот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Имавме огромна историска шанса да играме за полуфинале. Но ја пропуштивме. Самите сме си виновни, но таков е спортот… Животот тече понатака, тоа е тоа”- констатира разочарано нашиот прв голман.

Какви се вашите ставови и коментари поврзани со натпреварот помеѓу Македонија и Чешка?

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Оставете коментар