arena.mk

Британскиот боксер како да бил во ринг со Мајк Тајсон (ФОТО)

За малку ќе останеше без уво.

Британскиот боксер Стивен Смит речиси остана без уво после поразот од Франциско Варгас.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Стивен се бореше против поранешниот светски првак во Лас Вегас, но на крај остана поразен и доби тешка повреда, па докторите мораа да интервенираат.

Борбата се прекина бидејќи крвавиот Смит речиси го изгуби левото уво, а на крајот Варгас славеше со 89:82, 88:83, 88:83 по одлуката на судијата.

Овие слики предизвикуваат сеќавање на 1997 година, кога Мајк Тајсон му откина парче од увото на Евандер Холифилд.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Смит доби неколку конци, но се врати во Англија, а изјави дека ова нема да го приземји и дека ќе продолжи да се бори за титулата.

“Сакам наслов, ваков пораз нема да ме уништи”, изјави Британецот, додека од другата страна 32-годишниот Мексиканец стигна до победа откако во јануари беше поразен од Мигел Берхелт во борбата за наслов.

Оставете коментар