Бунт во Реал Мадрид: Клубот се кренаа против Зидан…

Бунт во Реал Мадрид: Клубот се кренаа против Зидан…

Откако го превзеде кормилото на „кралевите” Зидан се стекна со голем број на успеси и трофеи, меѓу кои и два во Лигата на шампиони.

Но како и да е, тој во моментов мине низ најтешките денови во Реал Мадрид, а покрај фактот што неговиот тим игра слабо оваа сезона, тие веќе заостануваат 16 бода зад лидерот Барселона, а како тоа да не беше доволно, тие играат против моќниот ПСЖ во осминафиналето.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Тоа е тоа што највеќе го заплаши зидан, па затоа организирал 45-минутен состанок на кој секој можел отворено да му каже што очекува. Странските медиуми пренесуваат дека многумина од младите фудбалери сеп обуниле и го обвиниле тренерот дека има двојни стандарди и дека не играат оние кој највеќе се залагаат за време на тренинзите.

Тие го обвинуваат дека Зидан повеќе се потпирал на играчите кои биле основа на успеси минатаат сезона а во моментов се далеку од нивната топ форма, а во овие обвинениа биле Иско, Асенсио, Себаљос, Лукас Васкез, а сите од нив добиле поддршка од капитенот Рамос.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар