Буфон заминува, погледнете кој ќе биде новиот голман на Јувентус

Легендарниот Џанлуиџи Буфон ќе се опрости од фудбалот на крајот на оваа сезона.

Џиџи во јануари ќе наполни 40 години, а иако се уште е помеѓу најдобрите чувари на мрежата на светот, тој одлучи да и каже збогум на најважната споредна работа на светот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Одамна се шпекулираше за потенцијални замени за Буфон, а како што стојат работите, раководството на Јувентус донесе одлука за новиот голман.

Новиот член на Старата дама од Торино би можел да стане Словенецот Јан Облак. Сјајниот 24 годишен голман од Атлетико Мадрид веќе со години брилира на голот на овој тим, а од ова лето би можел да направи голем чекор во кариерата со трансферот во Јувентус.

Наводно, Бјанконерите се подготвени за Словенецот да платат цели 40 милиони евра, но главниот збор ќе го има Облак.

Лионел Меси го шокираше светот: Ќе се пензионирам веднаш, доколку не успеам да….

Оставете коментар