Вакво нешто на Барселона и се нема случено од 2012 кога играше против Реал Мадрид!

Вакво нешто на Барселона и се нема случено од 2012 кога играше против Реал Мадрид!

Фудбалерите на Барселона разочараа пред своите навивачи, поради тоа што одиграа нерешено, без голови против Гетафе.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Последен пат кога немало ниту еден гол на Камп Ноу се случило на 16-ти април 2016-та година, кога Камени ја сочува мрежата на Малага, како што тоа вчера го направи Гуалита.

Иначе, ова не е прв пат што Гетафе ја има сочувано мрежата на Камп Ноу. Во 2008-та година исто така беше 0:0 кога екипата на Гетафе ја предводеше Михаел Ландруп.

Покрај ова, интересен е податокот што Барселона во првото полувреме немаше ниту еден упатен удар кон оквирот на голот, што и се нема случено од април 2012-та година кога Каталонците играа со екипата на Реал Мадрид.

Барселона уште еднаш ремизираше втор пат по ред и му овозможи на Атлетико да им се приближи на табелата на само седум бода и можност за потесна трка за освојување на титулата.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете ги најдобрите моменти од мечот:

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар